KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 9223496
*
nr 922 3496
Torsten Jurell
(f. 1951), Sverige
Träsnitt, Torsten Jurell, "Dam i hatt", 39/110, motivet: 40 x 30
Torsten Jurell, svensk bildkonstnär född 1951.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2014
kl 19:22:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 13:19:23
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten jurell träsnitt
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:15
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:32
*
Torsten Jurell
Torsten Jurell, svensk bildkonstnär född 1951.
nr 922 3496
Torsten Jurell
(f. 1951), Sverige
Träsnitt, Torsten Jurell, "Dam i hatt", 39/110, motivet: 40 x 30
Torsten Jurell, svensk bildkonstnär född 1951.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 13:19:23 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten jurell träsnitt
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:15 -
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:32